صفحه اصلی > حوزه ریاست > اداره بازرسی ، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات > منشور اخلاقی  
عنوان
منشور اخلاقی

 منشور اخلاقی کارکنان اداره بازرسی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

کارکنان این اداره با استعانت از درگاه لایزال  خداوندخود را متعهد به خدمت صادقانه،مشفقانه و مجدانه دانسته و بعنوان خدمتگزاری صدیق و امین و وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره آیه های زیر را مصداق ونصب العین خود قرار  میدهند.

" .....و لا تقف ما لیس لک به علم.... " ( سوره اسراء آیه 36 )     :     و از چیزی که بدان علم نداری پیروی نکن

".... ان بعض الظن اثم... " ( سوره حجرات آیه 12 )                   :           زیرا که ( پیروی ) ظن و گمان گناه است.

 

11-در همه حال خدا را ناظر بر امور دانسته و انجام کار ارباب رجوع را بر هر کار دیگری ارجح میدانند  و درجهت رضای خداوند ، بندگان خدا و صلاح سازمان تلاش می نمایند.

2- کرامت انسا نی ارباب رجوع را ارج نهاده  و جلب رضایت الهی و عمل در چهارچوب مقررات و قوانین را وظیفه شرعی خود میدانند.

3-رعایت نزاکت و اخلاق اسلامی , عدالت و انصاف را سرلوحه برخورد با ارباب رجوع ، مقامات مافوق ، مسئولین وهمکاران قرار داده و احترام به شاکی و حفظ آبروی متشاکی را از اهم وظایف خود می دانند.

4-نظم و ترتیب در امور , مدیریت مناسب زمان , جدیت و تلاش مستمردر انجام وظایف محوله با  رعایت قوانین و مقررات و ریز بینی راسرلوحه کار خودقرار میدهند.

5- حفظ و تقویت ارزشهای اخلاقی , اسلامی و اجتماعی در محیط کار , احقاق حقوق  مراجعین  ، شفاف سا زی امور، ایجاد فضای صمیمیت و اعتماد ،رعایت پوشش اداری و اسلامی ، حفظ شعائر و اخلاق اسلامی ، دقت در استفاده و حفظ اموال بیت المال ، انجام فرائض دینی ،  ، عدم استعمال دخانیات  وپرهيز از هرگونه ايجاد جو، شايعه سازي، تهمت، غيبت و.... را وظيفه مسلم خود مي دانند

6-امانتداری , رازداری , حفظ اسرار ارباب رجوع, انتقادپذیری , رفتار یکسان و برابر با ارباب رجوع را هرگزاز یاد     نمی برند.

 7- براساس توصیه قرآن کریم «والکاظمین الغیظ والعافین عن الناس» در مقابل تند مزاجی وخشونت ارباب رجوع سعه صدر، شکیبائی و آرامش را بر می گزینند.

8- پاسخگویی به مردم، سرعت و دقت در ارائه خدمات به آنان را وظیفه خود دانسته وهمواره درایجاد فضای مطلوب جهت افزایش اطمینان مراجعین  کوشش می نمایند .

9- خود داري از تسليم مدارك و اسناد  به اشخاص غير مربوط را از اصول مهم كار در اداره ميدانند.

10- استفاده درست وقانوني از اختيارات و قدرت سازماني  ، رعایت دقیق قوانین و مقررات را از اهم  وظایف خود       می دانند  .

11-نسبت  به عدم دخالت شایعات بی اساس وجریان های سیاسی ومنطقه ای در امور محوله متعهد می باشند .

12- از آنجا که قضاوت یک طرفه و نسنجیده آفت دین و ارزش های اسلامی است غایت تلاش خود را جهت اجتناب وپرهیز از قضاوتهای آنی وعجولانه بکار می بندند.

13- ارائه اطلاعات لازم به مراجعين ومشاوره وراهنمايي آنان به منظور سهولت انجام امور ،توجه به درخواستهاي معقول و قانوني ، تلاش درجهت برآورده نمودن آنها را  ازاهم وظايف خود می دانند .

14-از هرگونه تبعیض نژادی ،قومی ، خویشاوندی ، مذهبی ، جنسی ، اخاذی ، تجسس در زندگی شخصی دیگران ، چشم داشت و کاغذ بازی های بیمورد  و آزار دهنده اجتناب نموده  و پرهیز از هرگونه مظاهر فساد اداری مانند هديه غير متعارف و وجه نقد راوظيفه خود مي دانند.

15-اطاعت پذیری از مافوق ، حفظ حرمت و منزلت ، رعایت سلسه مراتب ،  انتقاد پذیری ، ارائه نظریات کارشناسی ، عدم ارائه گزارش خلاف و رعایت امانت در گزارشات  ، تلاش در جهت حفظ اسرار شغلی ،کوشش ، ارتقای دانش و آگاهی را سرلوحه کارهای خود قرار می دهند.

16- در بازرسی ها و مأموریتهای محسوس و نامحسوس و تنظیم گزارشات و صورتجلسات مربوط همواره رضای خداوند، بندگان خدا و صلاح سازمان را مد نظر قرار می دهند .

 

ساعت

صفحه اصلی|حریم خصوصی|سوالات متداول|ارتباط با ما|نقشه سایت

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول محفوظ می باشد
Copyright © 2016 dums.ac.ir... All Rights Reserved