چاپ        ارسال به دوست

رئیس بیمارستان بزرگ دزفول:

دسترسی به سامانه PACS بیمارستان بزرگ دزفول (دکتر گنجویان) از طریق اینترنت میسر شد

به گزارش خبرنگاروبدا:دکتر علی بختیاری رئیس بیمارستان بزرگ دزفول(دکترگنجویان)گفت با تلاش متخصصین فناوری اطلاعات دسترسی به سامانه آرشیو تصاویر پزشکی (PACS) از طریق شبکه اینترنت میسر شد. بدین ترتیب تصاویر پزشکی بیماران به صورت دیجیتال در سراسر جهان قابل مشاهده و بررسی است.وی افزود: فراگیران دانشگاه علوم پزشکی دزفول می توانند با استفاده از سامانه PACS و دسترسی به اطلاعات بیماران براحتی در طرح های تحقیقاتی پژوهشی و پایان نامه های خود بهره ببرند.

سامانه آرشیو تصاویر پزشکی (PACS) قابلیت دریافت و آرشیو تصاویر پزشکی ازجمله آنژیوگرافی، MRI، CT Scan و رادیوگرافی را داراست که از سال 1393 در این بیمارستان راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. با بکارگیری این سیستم، بیمارستان امکان حذف فیلم رادیولوژی را داشته و بدین ترتیب علاوه بر کاهش چشمگیر هزینه‌های تشخیصی وارد شده بر مرکز، ریسک نبود فیلم رادیولوژی در زمانهای مختلف را نیز پوشش می‌دهد. در زمان حاضر با توجه به آثار مخرب زیست محیطی تولید و بکارگیری فیلم های رادیولوژی بر محیط زیست هر روزه تولید آن محدودتر و هزینه تامین آن نیز بالاتر می‌رود.از طرفی با ایجاد دسترسی فراگیر از طریق اینترنت،‌ پزشکان از هر نقطه امکان مشاهده کلیه تصاویر آرشیوی بیمار با کیفیتی بسیار بالاتر از تصاویر چاپی و کلیشه‌های رادیولوژی را خواهند داشت که طبعاً نتیجه بهتری در تشخیص پزشکی حاصل می‌کند.

جهت دسترسی به سامانه تحت وب آرشیو تصاویر پزشکی بیمارستان گنجویان میتوانید به آدرسHttps://ghPACS.dums.ac.irمراجعه نمایید.پزشکان و فراگیران محترم می توانند به منظور دریافت شناسه کاربری و رمزعبور به واحد فناوری اطلاعات بیمارستان مراجعه نمایند.١٤:٤٩ - 1398/10/21    /    شماره : ٩٤٦٩    /    تعداد نمایش : ٦٩٩