چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول

اولین کمیته فصلی بیماری های غیرواگیر(NCD) و تشریح نشانگرهای برنامه عملیاتی سال 98 در معاونت بهداشت برگزار شد.


اولین کمیته فصلی بیماری های غیرواگیر(NCD) و تشریح نشانگرهای برنامه عملیاتی سال 98 با حضور دکتر شفیعی نیا مدیر گروه بیماری های غیر واگیر، کارشناسان گروه بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشت، مسئولین واحد پیشگیری و کارشناسان غیرواگیر شهرستان ها برگزار شد مورخ 14 مرداد ماه 1398 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.


در این جلسه دکتر شفیعی نیا ضمن تشکر و قدردانی نسبت به اجرای موفقیت آمیز بسیج ملی کنترل فشارخون بالا با پوشش 72 درصدی غربالگری گروههای هدف برنامه، و نیز با توجه به شروع فاز پیگیری و مراقبت از بیماران، در خصوص "پروتکل ارزشيابي بسيج ملی کنترل فشارخون" توضیحاتی را ارائه کرد. ایشان در ادامه توضیحات لازم در خصوص شیوه اجرای برنامه در دو مرحله که بصورت نظرسنجي نوبت اول یک ماه پس از اتمام بسيج که ازتاریخ 98/05/15 الی 98/06/15 و ارزشيابي اثربخشي نوبت دوم سه ماه پس از اتمام بسيج که از تاریخ 98/07/15 الی 98/08/15 می باشد را جهت حاضرین در جلسه شرح داد و به تشریح کارگروه عوامل مرتبط با سبک زندگی سالم در سند 2 ساله دانشگاهی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر با توجه به اهداف دانشگاهی و اهداف WHO پرداخت.


پس از آن پروین جولا کارشناس گروه بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشت در خصوص پیگیری بیماران شناسایی شده طرح ملی کنترل فشارخون بالا وفق دستورالعمل ابلاغی وزارت متبوع مطالبی را بیان کرد.


در ادامه کارشناسان گروه بیماری های غیرواگیر به شرح و تفسیر نشانگرهای برنامه عملیاتی سال 98 تحت عنوان برنامه های گروه قلب و عروق، فشارخون بالا، تیروئید، چربی خون بالا، دیابت، ژنتیک اجتماعی، تالاسمی، PKU، آسم، استئوپروز، سوانح و حوادث، پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطانها، شنوایی و بینایی سنجی، فعالیت بدنی، ماده 48 پرداختند.


 
 


٠٧:٥١ - 1398/05/20    /    شماره : ٨٩٣٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٧